Československo na přelomu let 1938/39 podlehlo německé agresi. Po vypuknutí druhé světové války se pod vedením československé zahraniční vlády začaly formovat československé zahraniční jednotky. Vstupovali do nich dobrovolně utečenci z Protektorátu, českoslovenští občané žíjící trvale v zahraničí aj. První jednotka se utvořila v Polsku, kde však pro nedokončený výcvik nezasáhla do bojů a byla internována Rusy. Ve Francii se utvořila 1. čs. divize, která měla 10 000 příslušníků, ale během rychlé porážky Francie se jen její dva pluky účastnily ústupových bojů a byla spěšně bez výzbroje evakuována do Británie......úkolem je probít se zpátky domů!

Československá kampaň - Západ 1941-45


Popis Československé kampaně Západ 1941-45

Tato kampaň simuluje boje naší zahraniční jednotky na západním bojišti, která byla zformována v zahraničí po okupaci naší země. První bojovou zkušenost prodělala jednotka v síle pěšího praporu na Středním východě, kde se účastnila záverečné fáze operace Exporter, dobytí vichystické Sýrie. Pak byl prapor dopraven do Tobrúku, kde se podílel na jeho slavné obraně i proražení z obklíčení německo-italskými vojsky. Po skončení bojů v Africe byl prapor přepraven do Anglie, kde posílil právě vytvářenou čs. obrněnou brigádu. Ta byla po invazi do Francie pověřena úkolem obléhat přístav Dunkerque, který pak plnila až do konce války. Podrobnější historický popis je ZDE.

Použité bitvy:

Exporter, Tobrúk, Dunkerque

Exporter

Tobrúk
Dunkerque

Vývojový diagram ("strom") kampaně je na schématu:



Podmínky pro vítěztví

bitva Velké vítězství Spojenců Malé vítězství Spojenců Vítězství Osy
Exporter Spojenci dobudou všechno
nejméně 8 tahů před termínem
Spojenci dobudou všechno
před termínem
Osa ubrání alespoň jeden
klíčový bod
Tobrúk Spojenci dobudou všechno
před termínem
Spojenci ubrání alespoň jeden
klíčový bod
Osa dobude všechno
před termínem


Instalace & Download Československé kampaně Západ 1941-45

Kampaň je vyrobena pro verzi PG se spojeneckým rozhraním, tedy AGPG. Instalace je shodná s instalací balíku Alattack, stáhněte si balík czwestcp.zip (česká verze) nebo czwestcp.zip (anglická verze) - obě verze jsou kompatibilní. Balík se musí rozbalit jako AGPG\DAT\CZWESTCP a kampaň se pak pokaždé, když ji budete chtít hrát, spouští se souborem AGPG\DAT\CZWESTCP\czwestcp.bat

Není chyba instalace, když v bitvě Tobrúk nedobudete za Spojence všechna klíčová města a přesto vám počítač zahlásí Vítězství Spojenců. Důvod je v podmínkách vítězství, viz tabulka. Tobrúk běží na původní bitvě Kursk a přebírá jeho podmínky vítězství - Malé vítězství=ubránit alespoň to, co držíte na začátku, Velké vítězství=dobýt všechny cíle.

Není chyba instalace, když se budou na mapě Evropy na ruském území zobrazovat německé vlajky. Jak je ji známo z instalací jiných materiálů do PG, vlajky a šipky na mapě Evropy se nadají editovat, respektive ještě nikdo nepřišel na to, jak je editovat. Přesto jsem si s tímto problémem poradil tím, že jsem ho částečně obešel. Vlajky a šipky vázájící se k bitvám CZ kampaně jsem nakreslil natvrdo rovnou na mapu a jejikož v této kampani není potřeba sovětská vlajka, vymazal jsem jí, a tak se nezobrazuje. Nezobrazují se ani "pohyblivé" šipky, které jsem rovněž umazal. Německou vlajku jsem už umazat nemohl, a tak se zobrazí i na ruském území. Je to proto, že CZ kampaň Západ 41-45 běží na kampani V., původně Charkovu 43. Konkrétně Exporter (Charkov), Tobrúk (Kursk), Dunkerque (Moskva 1943) a přebírá od této původní kampaně i "strom", tj. způsob, jak na sebe tyto bitvy navazují (kam se dostanete, když tohle prohrajete atd.).


Nové ikony

Ikony použité v bitvě (jen převrácené a přebarvené původní)

Ikony, které jsem nakonec nepoužil



Další bitvy do Panzer Generala
Na hlavní stránku Panzer General