Leningrad

5.8.1941 - 27.8.1941

Mapa scenaria:



Při najetí myší na objekt (město, řeka, moře, ...) se zobrazí jeho název

Parametry bitvy:

12 kol, 2 dny/kolo
Verze: AGPG, Startující strana: Spojenci
Státy Spojenců:   SSSR
Státy Osy:           Německo
Spojenci:    brání
Osa:           útočí
Zkušenost nakoupených jednotek Spojenců:    
Zkušenost nakoupených jednotek Osy:            
Časová náročnost bitvy:    11.86 %
(součin počtu jednotek a tahů vztažený na rozdíl mezi nejkratší a nejdelší bitvou)
Počet jednotek Spojenců:
47, z toho 15 jádrových a 32 posil
1 jednotek je leteckých, 2 námořních a 44 pozemních
0 jednotek naloženo v leteckých a 0 v námořních transportech
Transporty letecké/námořní:
Spojenci - Osa


1/0 - 1/0
Počet jednotek Osy:
51 jednotek
6 jednotek je leteckých, 0 námořních a 45 pozemních
0 jednotek naloženo v leteckých a 0 v námořních transportech

Prestiž + nárůst:
Spojenci / Osa


396 + 48 / 600 + 0
Počet slotů Spojenců:
48 slotů, z toho 12 jádrových slotů a 36 slotů pro posily
- na začátku bitvy je tedy možné nakoupit 1 jednotek
   (-3 jádrových + 4 posil)
Počet slotů Osy:
52 slotů
- na začátku bitvy je tedy možné nakoupit 1 jednotek

Podmínky vítězství:

Rozhodující strategické body: Leningrad (19,3)
Velké vítězství: udržet více než 8 klíčových měst včetně Leningradu
Malé vítězství: udržet Leningrad

Dotace za Velké vítězství: 600
Dotace za Malé vítězství: 400

Turnajová utkání této bitvy:

celkem zápasů: 7
Turnaj Etapa OSA x Spojenci Už se začalo hrát? Report Vítězný save
4 1 Pospechbuh x Adamdohráno 09.06.2006, vítězství SpojencůZDEZDE
4 1 Adam x Pospechbuhdohráno 09.06.2006, vítězství OsyZDEZDE
4 1 Hobart x Dzin, Vesepdohráno 06.12.2006, vítězství SpojencůZDEZDE
4 1 Dzin, Vesep x Hobartdohráno 05.12.2006, vítězství OsyZDEZDE
4 1 Richard x 777dohráno 01.07.2006, vítězství SpojencůZDEZDE
4 1 777 x Richarddohráno 01.07.2006, vítězství OsyZDEZDE
Přijímač Roland x Hartmanndohráno 18.10.2003, vítězství SpojencůZDEZDE

Seznam použitých názvů:

Finský záliv
Chudovo
Išora
Jezero Ilmeň
Kingisepp
Krasnogvardějsk
Krasnoje Selo
Kronštat
Ladožské jezero
Leningrad
Ljuban
Luga
Narva
Novgorod
Porchov
Porietčje
Pskov
Pskovské jezero
Řeka Lovať
Řeka Luga
Řeka Něva
Řeka Šelon
Řeka Velikaja
Řeka Volchov
Sabsk
Soltsy
Staraj Russa
Uritsk