Kréta

20.5.1941

Mapa scenaria:



Při najetí myší na objekt (město, řeka, moře, ...) se zobrazí jeho název

Parametry bitvy:

13 kol, 1 den/kolo
Verze: PGCZ, Startující strana: Osa
Státy Osy:           Německo, Itálie
Státy Spojenců:   Velká Británie
Osa:           útočí
Spojenci:    brání
Zkušenost nakoupených jednotek Osy:            
Zkušenost nakoupených jednotek Spojenců:    
Časová náročnost bitvy:    10.71 %
(součin počtu jednotek a tahů vztažený na rozdíl mezi nejkratší a nejdelší bitvou)
Počet jednotek Osy:
44 jednotek, z toho 21 jádrových a 23 posil
8 jednotek je leteckých, 9 námořních a 27 pozemních
10 jednotek naloženo v leteckých a 17 v námořních transportech
Transporty letecké/námořní:
Osa - Spojenci


10/80 - 2/2
Počet jednotek Spojenců:
39 jednotek
2 jednotek je leteckých, 11 námořních a 26 pozemních
0 jednotek naloženo v leteckých a 0 v námořních transportech

Prestiž + nárůst:
Osa / Spojenci


524 + 0 / 1058 + 45
Počet slotů Osy:
54 slotů, z toho 31 jádrových slotů a 23 slotů pro posily
- na začátku bitvy je tedy možné nakoupit 10 jednotek
   (10 jádrových + 0 posil)
Počet slotů Spojenců:
45 slotů
- na začátku bitvy je tedy možné nakoupit 6 jednotek

Podmínky vítězství:

Velké vítězství: Všechny strategické cíle je nutné dobýt nejpozději do 11. tahu
Malé vítězství: Všechny strategické cíle je nutné dobýt nejpozději do posledního tahu

Dotace za Velké vítězství: 500
Dotace za Malé vítězství: 200

Turnajová utkání této bitvy:

celkem zápasů: 10
Turnaj Etapa OSA x Spojenci Už se začalo hrát? Report Vítězný save
1 2 Pepr x Tannerdohráno 17.10.2002, vítězství OsyZDEZDE
1 2 Panmarek x Matlockdohráno 13.11.2002, vítězství OsyZDEZDE
3 2 stanny x Montgomerydohráno 21.05.2004, vítězství OsyZDEZDE
4 1 Sepp x Samdohráno 27.10.2006, vítězství SpojencůZDEZDE
4 1 Sam x Seppdohráno 27.10.2006, vítězství SpojencůZDEZDE
4 1 Chomski x Valsidaldohráno 07.05.2006, vítězství OsyZDEZDE
4 1 Valsidal x Chomskidohráno 07.05.2006, vítězství SpojencůZDEZDE
Přijímač Panzerviktor x Radek K.dohráno 31.01.2003, vítězství SpojencůZDEZDE
Přijímač Mikenor x stannydohráno 08.03.2003, vítězství SpojencůZDEZDE
Přijímač mjm169 x 777dohráno 01.08.2006, vítězství SpojencůZDEZDE

Seznam použitých názvů:

Alexandrie
Canea
Herakleion
Kastelli
Maleme
Melambes
Moires
Monemvasia
Neapolis
Paleochora
Retimo
Sfakia
Sitia
Suda