Benelux

10.5.1940 - 8.6.1940

Mapa scenaria:



Při najetí myší na objekt (město, řeka, moře, ...) se zobrazí jeho název

Parametry bitvy:

30 kol, 1 den/kolo
Verze: PGCZ, Startující strana: Osa
Státy Osy:           Německo
Státy Spojenců:   Velká Británie, Francie, Belgie, Lucembursko
Osa:           útočí
Spojenci:    brání
Zkušenost nakoupených jednotek Osy:            
Zkušenost nakoupených jednotek Spojenců:    
Časová náročnost bitvy:    29.3 %
(součin počtu jednotek a tahů vztažený na rozdíl mezi nejkratší a nejdelší bitvou)
Počet jednotek Osy:
40 jednotek, z toho 24 jádrových a 16 posil
8 jednotek je leteckých, 0 námořních a 32 pozemních
0 jednotek naloženo v leteckých a 0 v námořních transportech
Transporty letecké/námořní:
Osa - Spojenci


3/0 - 0/0
Počet jednotek Spojenců:
48 jednotek
4 jednotek je leteckých, 1 námořních a 43 pozemních
0 jednotek naloženo v leteckých a 0 v námořních transportech

Prestiž + nárůst:
Osa / Spojenci


625 + 0 / 1152 + 49
Počet slotů Osy:
42 slotů, z toho 26 jádrových slotů a 16 slotů pro posily
- na začátku bitvy je tedy možné nakoupit 2 jednotek
   (2 jádrových + 0 posil)
Počet slotů Spojenců:
49 slotů
- na začátku bitvy je tedy možné nakoupit 1 jednotek

Podmínky vítězství:

Velké vítězství: Všechny strategické cíle je nutné dobýt nejpozději do 25. tahu
Malé vítězství: Všechny strategické cíle je nutné dobýt nejpozději do posledního tahu

Dotace za Velké vítězství: 500
Dotace za Malé vítězství: 200

Turnajová utkání této bitvy:

celkem zápasů: 13
Turnaj Etapa OSA x Spojenci Už se začalo hrát? Report Vítězný save
1 1 Radek K. x Hartmanndohráno 14.09.2002, vítězství SpojencůZDEZDE
1 1 Pepr x 666dohráno 03.12.2003, vítězství SpojencůZDEZDE
1 1 Rommel x Matlockdohráno 25.10.2002, vítězství SpojencůZDEZDE
3 1 Sepp x H.G.dohráno 09.01.2004, vítězství OsyZDEZDE
3 1 stanny x Sturmdohráno 26.11.2003, vítězství OsyZDEZDE
4 1 Jendelinek x Sturm, 777dohráno 23.11.2006, vítězství SpojencůZDEZDE
4 1 Sturm, 777 x Jendelinekdohráno 21.11.2006, vítězství OsyZDEZDE
4 1 Johnny ZED x Stovkadohráno 25.08.2005, vítězství OsyZDEZDE
4 1 Stovka x Johnny ZEDdohráno 25.08.2005, vítězství SpojencůZDEZDE
5 7 Ferdinand x 777dohráno 19.02.2014, vítězství SpojencůZDEZDE
5 7 777 x Ferdinanddohráno 18.02.2014, vítězství OsyZDEZDE
Přijímač Sepp x HBWandererdohráno 07.01.2005, vítězství OsyZDEZDE
Přijímač stanny x Jaramirdohráno 24.06.2005, vítězství OsyZDEZDE

Seznam použitých názvů:

Abbeville
Amiens
Arras
Bittem
Boulogne
Brusel
Cáchy
Calais
Dunkerque
Ghent
Givet
Hirshon
Charleroi
Lille
Lucemburk
Lutych
Mastricht
Maubeuge
Namur
Noyon
Ostend
Řeka Escout
Řeka Leie
Řeka Mása
Řeka Rour
Řeka Sambre
Řeka Somma
Sedan
St. Quentin
St. Valery
Ypry