Report z turnajového zápasu
informace, jak probíhal již odehraný zápas

Negros (PacAGPG 2) - Hartmann (Spojenci) x 777 (Osa)
dohráno 28.01.2015, vítězství Spojenců
777 - Osa

Průběh a konec bitvy:
Pred začiatkom hry sme sa s Hartom dohodli na zákaze nákupu Japonského tanku Type 3 Chi-Nu nakoľko bol nasadený len na materských ostrovoch. ( Tu som mylne predpokladal, že rovnako spojenci nebudú nakupovať M26 Pershing v rámci Tichomorského bojiska nasadený len na Okinawe aj to po skončení bojov. ) Po zbežnom preštudovaní scn. som dospel k záveru, že Japonci tu veľa vody nenamútia. Priebeh hry túto predpoveď vyplnil do poslednej bodky. Centrum obrany bola v mojom prípade severná časť ostrova konkrétne hornatá oblasť okolo Japonského tábora. Všetko ostatné bolo vďaka spojeneckej prevahe ponechané protivníkovi – samozrejme si to musel vybojovať. Protivníka sa darilo zdržiavať o čosi dlhšie ako v opačnej bitke, navyše utrpel viac strát ( zničil som dokonca ah M26 v horách , darilo sa mi poškodiť lietadlá zabudnuté nad flakom ) čo ma viedlo k chybnému nákupu stíhačky Oscar. Výsledok nákupu bol pre mňa vyhodenie 240 bodov prest. ktoré som mohol využiť podstatne lepšie - Oscar v druhom kole išiel k zemi pričom protivníkovi v podstate neublížil. Obrana tábora bola založená na delostrelectve krytom flakom a hlavne pechote, nebolo to ale nič platné, spojenci sa pomaličky prebojovávali k svojmu cieľu , zopár zničených jednotiek na jeho strane tomu nemohlo zabrániť.

Hodnocení vlastního velení:
Najväčšou chybou bol nákup Oscara, ak by som prest. využil na pozemnú techniku, udržal by som sa asi o 2-3 kolá dlhšie ( a možno....) Scn. som natiahol o 3 kolá dlhšie ako Hart. v opačnej bitke ( raz mu tuším pršalo, mne v opačnej nie ) , pomer strát 18:74 v môj neprospech.

Charakteristika protihráče:
Postupoval klasicky, nemám mu čo vyčítať. Potešila rýchlosť odohrávania.

Hartmann - Spojenci

Průběh a konec bitvy:
Útočný plán bez herních zkušeností s touto bitvou byl založen na postupu dvěma proudy podél pobřeží na sever a skrz ostrov východ a ve výsledku obklíčit centrální obranu japonského horského tábora. Zároveň jsem nechtěl připustit posílení jižního města Sipalay a relativně snadno ho mé síly dobyly, jedna pro jejich údernost a jednak, že ho nepřítel příliš neposiloval. Za velkých ztrát, dokupování nejmodernější obrněné techniky a neustálého docházení munice jsem se probil soupeřovou obranou a obsadil i severní část ostrova. Překvalilo mě, že se nad hlavami obránců objevil dokoupený Ki-43 Oscar, který šel okamžitě dolů.

Hodnocení vlastního velení:
No, měl jsem co dělat, jako se 777 obvykle. Vítězství z hlediska času nebylo špatné, ale ztráty na jednotkách byly vysoké. Ohlídal jsem si víc jih. Opakovaně jsem zapomínal letadla nad flaky, což byla tragédie.

Charakteristika protihráče:
Dal útočníkům co proto, propracovaná a pružná obrana způsobila velké ztráty. Dokoupení stíhačky vidím jako chybu, vydané prostředky by se daly v pozemní obraně vynaložit daleko účelněji. Možná i rozhodujícím způsobem.